Gittigidiyor 2019 Komisyon Oranları Nedir?

Gittigidiyor Komisyon Oranları Ve Listeleme Ücretleri
Online pazaryerlerinin, mahallenizdeki caddede kurulan semt pazarından veya işlek caddelerde toplanan mağazaların oluşturduğu ekosistemden pratikte hiçbir farkı yoktur. Amaç alan adını işlek bir cadde haline getirip satıcıları ve müşterileri tek bir adreste toplamaktır.

Semt pazarının kurulduğu günü herkes nasıl biliyor, o gün alışveriş yapmaya oraya geliyor ve siz de açtığınız tezgah için ücret ödüyorsanız, pazaryerlerinin çalışma mantığı da budur.

Online pazaryerlerinin arkasında büyük ekipler ve büyük pazarlama bütçeleri vardır. Sanılanın aksine elle tutulmayan giderler fazladır. Size müşterileri getirirken arama motorlarına, sosyal medya mecralarına veya daha birçok kanala verilen reklamlar büyük giderler oluşturur. Bazen sattığınız belli bir ürünün pazaryerinin adıyla arama motorunun alışveriş reklamlarında çıktığını bile görebilirsiniz. İşte genel olarak bu durumlar online pazaryerlerindeki komisyon ve listeleme ücretlerini ortaya çıkarır. Ayrıca farklı bir gelir modeli olarak ilanlar için opsiyonel özellikler vardır. (Bold başlıklar, ilanı öne çıkarma vb.)