E-Ticarette Nasıl Başarılı Olunur?

Günümüzde ticari başarıya ulaşabilmek öyle kolay olmuyor. Bazen firmalar fiyatlarını düşürüyor, çeşitli kampanyalar ve reklama ağırlık veriyor olsa da bunlar geçici çözümler. Yani sizi başarıya götürecek olan faktörler yalnızca bunlar değil.

Peki, Ne Yapmamalısınız?
Ürün Odaklı Olmak
Planlama yaparken hiçbir zaman ürün odaklı olmamalısınız. Müşteri odaklı olmak ve onların ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretebilmek sizin önceliğiniz olmalıdır. Önce yeni müşteriler ve referanslar edinmeniz gerekiyor.

Tüm Pazara Hakimiyet
Tüm pazara hakim olma çabasının, “ne iş olursa yaparım” cümlesinin neredeyse hayata geçirilmiş hali olduğunu unutmamalısınız. Bunun için de sektördeki tüm pazara halim olmayı hedeflemek yerine bulunduğunuz alanın içerisini öncelikli olarak tercih etmelisiniz.

Sıradan Olmak
Dijital dünya içerisinde dikkati çekmenin en doğru ve kolay yolu ilginç olmak ve farkındalık yaratmak. Sitenizi açtınız ürünlerinizi siteye koydunuz ve tüm reklam çalışmalarını da yaptınız; bu size başarıyı getirmeyebilecektir. Sizin insanlara yaklaşırken farklı olmanız onların dikkatini çekecektir.

Başarının Sırrı
Günümüzde başarının ilk adımı sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmaktır. Sosyal medya sayesinde sadece bulunduğunuz noktada değil yurt içi ve yurt dışına da ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

Mobil Optimizasyon
İnsanlar gün boyunca zamanlarını cep telefonlarında geçiriyorlar. Bunun için de mutlaka sitenizin mobil uyumlu olması gerekir. İnsanlar artık cep telefonlarından internete girerek yeni ürünlerin ya da istedikleri bir ürünün siparişini veriyorlar.

Organik Kullanıcılar
Sizi takip edenlerin mutlaka gerçek kişiler olmasını sağlamak zorundasınız. Evet, internet üzerinden işin hilelerine kaçarak sosyal medyanızı büyütmeye çalışabilirsiniz ancak bunun size getirisinin de olmayacağını söyleyebiliriz.