E-Faturanın Şirketler İçin Avantajları

Geçmişi 2010 yılına dayanan E-Fatura kavramı geçiş için gereken asgari ciro tutarları yüksek miktarlarda olduğundan o yıllarda KOBİ’ler tarafından yaygın olarak bilinmiyordu. Her geçen yıl asgari ciro miktarının düşmesi ve bazı zorunlulukların getirilmesi ile artık E-Fatura kavramı bir standart haline geliyor. Peki, E-Faturanın şirketler için avantajları nelerdir?

E-Fatura Entegratörleri
E-Fatura kesmeyi kolaylaştırmak için entegratör firmalar bulunuyor. E-Fatura kesme işlemini kolaylaştıran ve firmalara hizmet sağlayan entegratörleri halihazırda E-Fatura kullanan mükellefleri %85’i kullanıyor.

E-Faturaya Geçiş
E-Faturaya geçmek demek aslında bir dijital dönüşümün başlangıcını temsil ediyor. Eğer şirket olarak bulut bir çözüm kullanmıyorsanız yani teknolojinin son getirdiği dinamikleri işinize katmadıysanız E-Fatura şirketinize yeni bir teknolojik taraf kazandıracak. E-Fatura ekosistemi sayesinde dijital dönüşümün getirdiği farklı paket çözümlerle karşılaşabilir, şirketinizi dijital tarafta da farklı bir büyüme yoluna götürebilirsiniz.

E-Fatura Ile Tasarruf
Günümüz verileri neticesinde Türkiye’de toplamda 2 Milyonun üzerinde firma bulunuyor. Bu firmaların yalnızca %4’ü yani 81 Bin civarı firma E-Fatura mükellefi. Her geçen gün giderek artan bu sayının önümüzdeki dört yıl içerisinde 200 Bin civarını geçeceği düşünülüyor. E-Fatura kullanan firmaların da E-Fatura kullanarak sağladığı tasarruf da artıyor. E-Fatura kullanan firmalar toplamda 3 Milyar TL’ye ulaşan bir tasarruf elde edecek.

Kağıt Fatura Devri Kapanacak
Kağıt fatura, hem maliyet hem de çevre konularını aklımıza getiriyor. Bir kağıt faturanın hazırlama, basım, gönderim maliyetleri neredeyse 5 TL’yi buluyor. Bu da düşük fiyatlı ürünler satan E-Ticaret işletmeleri için mantıklı bir durum değil.

Bulunamayan Fatura Derdine Son
Bulut bir sistem olan E-Fatura sistemi ile faturalarınız elektronik ortamda güvenle saklanacak ve istediğiniz her an her yerden erişilebilir olacak. Sistem üzerinde sorgu yapılarak istenen faturaya ulaşmak saniyeler alacak.