E ticaret sitesi kurmak için hangi evraklar gerekiyor?

E-Ticaret Sitesi kurmak için ilk hazırlamanız gereken evrak şirket evraklarınız, her e-ticaret sitesinin başlıca gereksinimi bir şirket sahibi olması ve ürün satıyor olmasıdır. Eğer şirket sahibi değilseniz yine e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Ancak bu kez sanalpos alamazsınız sadece kapıda ödeme, banka havalesi gibi çalışmalardan faydalanabilirsiniz. Bu sizin için eğer bir sorun teşkil etmez ise hemen e-ticaret sitesi açabilirsiniz.

Şahıs şirketi e-ticaret sitesi açmak için yeterli mi?

Elbette yeterli, e-ticaret sitesi için gereksinim olarak sadece birşirket olması kafi, şahıs şirketi, limited, a.ş ne olursa hangi şirket profiline sahip olursanız olun e-ticaret sitesi açabilirsiniz.

Şirket olmak neden gerekiyor, şahıs olmak ile farkı nedir?

E-Ticaret Siteleri’nin ortak özelliği olan Kredi Kartı Ödeme sistemi ile para alabilmeniz için sanal post çalışmasında şirket kaydı yapmanız gerekiyor, bu kayıt sayesinde bankanız ile iletişime geçilerek sizin hesabınıza bir post cihazı bağlanıyor, bu post cihazı ile online olarak ödeme alabiliyorsunuz. Buda Kredi Kartı sistemi için olduğundan şahıslar ile bu iş yürütülemiyor.

Kredi Kartı İle Ödeme Almak Neden Bu Kadar Önemli?

Her alışveriş yapan kişi fatura ister, kendini güvende hissetmek ve kullanıcı olarak güven duymadığı bir yerden alışveriş yapmak onun için uygun bir koşul değildir. Bu nedenle E-Ticaret Sitesi Kurmak için gereken ilk koşuldur şirket olmak. Şahıslar istedikleri zaman sitelerini kapatabilir ve ürün göndermeyebilirler ancak siteler şirket olduğunda ürün göndermeme gibi bir durumları olmaz, her koşulda bir şekilde iade seçeneği ve ürün kargolama prensibi bulunmaktadır. Bu nedenle şirket olmak şahıs olmaktan daha iyidir.

E Ticaret Sitesi Kurmak Zor Mu? Kendim Kurabilir miyim?

E-Ticaret Sitesini Profesyonel kurulum yapan yerlere yaptırmanız sizin menfaatinize olacaktır, olası bir sorun yaşandığında anında müdahale edilebilmesi için ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için en iyisi bu olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Hangi Erakları Hazırlayayım?

Şirket Evraklarınız (Vergi Levhası,Kaşe,Adres,Telefon,Fatura)

SSL EV kullanacaksanız Ticari Sicil Kaydı ve Directory Kaydı

Şirket Sahibine Ait İmza Sirküleri (Zaman Zaman Gerekli olabilir)

Bunların dışında herhangi bir evrak gereksinimizin bulunmuyor. Banka hesabı vs gibi özel işler şirket açılışından hemen sonra yapılması gereken çalışmalar zaten bunlardan bahsetmeye gerek duymuyoruz.